Tarptautinė teisė, ginkluoti konfliktai
Feb 21

Vakar Europos Žmogaus Teisių Teismas priėmė sprendimą pirmoje byloje, susijusioje su D. Britanijos pagal naujus terorizmo užkardymo įstatymus, sulaikytais, bet taip ir nesugėbtais apkaltinti asmenimis. Byla įdomi ir verta pasižiūrėjimo. Plačiau žr. čia.

Feb 18

Kol Lietuva svarsto, ar priimti keletą kalinių iš Gvantamo bazės, kai neturime jokių tam parengtų teisinių pagrindų (nebent jie patys pasiprašytų pabėgėlio statuso), tarptautinės teisės bastionas – Šveicarija – imasi reikalų iš esmės. Tarptautinė teisininkų komisija Ženevoje (NVO) (nemaišyti su Jungtinių Tautų Tarptautinės teisės komisija 😉 pristato trejus metus rengtą ataskaitą, kurioje atskleidžiama, kaip kova su terorizmu buvo pasinaudota visai kitais tikslais.

Ataskaitos pristatymą galite perskaityti čia.

Feb 6

Lydimas nevienareikšmių vertinimų, Tarptautinis Baudžiamasis Teismas, kurio dalyvė yra ir Lietuva (nors, skirtingai nuo Latvijos, mūsų atstovo nėra nei vienoje aukščiausioje šio teismo pareigybėje), pradėjo pirmą teisminį svarstymą, kuriame Demokratinės Kongo Respublikos “milicijos” (t.y. nevalstybinių ginkluotųjų pajėgų) vadas Thomas Lubanga kaltinamas “vaikų kareivių” panaudojimu. Daugiau praneša BBC.